Wosk parafinowy – czy faktycznie taki zły?

Każdy z nas w zimne wieczory, czy podczas romantycznych kolacji zapala świece. Tworzą one klimat palonego kominka a ich zapachy przywołują miłe chwile.

Jeśli jesteście fanami świec to ten artykuł jest dla was. Będzie długo, trochę naukowo i wnikliwie.

Popsi.pl świeca sojowa

Obecnie zwracamy uwagę na to jakich produktów używamy do codziennych porządków oraz jaki skład mają nasze kosmetyki czy żywność pochodzi z upraw bio i wiele innych. Popularna i łatwo dostępna świeca, którą kupujesz zazwyczaj przy okazji w sklepie na 95% jest wykonana z wosku parafinowego.

Dlaczego producenci decydują się na wosk parafinowy a nie jego zdrowsze substytuty?

Popsi.pl świeca sojowa

Parafina jest odpadem przy produkcji ropy naftowej i ma jedną zaletę – bardzo dobrze przewodzi zapachy i na tym jednak kończymy na plusach.

Wosk parafinowy pozyskiwany jest jest w procesie rafinacji ciężkich frakcji ropy naftowej. Więc jeśli użytkujesz je od kilku lat to możesz spodziewać się szeregu negatywnych skutków, które mogą doprowadzić do wielu chorób Jakich? m.in układu oddechowego i nerwowego, astmy i alergii wziewnych.

Nie wyobrażam sobie, aby dla przyjemności wdychać spalin samochodowych, benzyny czy oleju napędowego.

Producenci decydują się na użytkowanie parafiny bo jest po prostu tania i jest efektem ubocznym innego procesu.

Alternatywa dla parafiny to wosk sojowy!

Wosk sojowy to przede wszystkim bezpieczny dla naszego zdrowia w 100% wegański produkt. Wytwarzany jest z nasion soi bez dodawania do niego sztucznych dodatków i parabenów. Nie jest produkowany z soi modyfikowanej genetycznie, wiec jest wolny od pestycydów, metali ciężkich i GMO. 

Świeca sojowa emituje podczas palenia się o 90% mniej dwutlenku węgla niż świece parafinowe i nie wydzielają szkodliwych substancji.

Świece sojowe palone przy kobietach w ciąży, dzieciach czy zwierzętach – nie spowodują bólu głowy.

Na co składa się cena naturalnej świecy sojowej?

Do ich przygotowania wykorzystujemy najwyższej jakości wegański wosk sojowy oraz naturalne olejki eteryczne. Dopełnieniem są knoty bawełniane bądź drewniane. Całość kompozycji prezentujemy w szklanych słoiczkach oraz kieliszkach, więc po wypaleniu świecy można je ponownie wykorzystać. Opcji jest mnóstwo – Nowa świeca, drinka czy jako dekoracja. Tak dobrze przeczytaliście. Część naszych świec sojowych tworzone są z kieliszkach po waszych ulubionych drinkach. Wystarczy umyć ręcznie lub w zmywarce i gotowe.

Wykorzystanie wosku sojowego sprawia, że nasze świece są bardziej wydajne od tych tradycyjnych – palą się dwukrotnie dłużej, wytapiają się równomiernie, dzięki czemu nie marnuje się ani jedna kropla wosku. 

Popsi.pl świeca sojowa

Wsparcie małych polskich firm – teraz to takie proste!

Od dłuższego czasu obserwujemy trend jakim jest wsparcie Polskich małych bieznesów. W dobie pandemii COVID- 19 w intrenecie pojawia się coraz więcej firm produkujących własnoręcznie produkty handmade.

Cena którą widzisz to praca, doświadczenie, indywidualne podejście do każdego zamówienia oraz naturalne składniki. Przygotowując dla was zamówienie, masz pewność, że jest ono jedyne i niepowtarzalne, przygotowane tylko dla Ciebie.

https://popsi.pl/kategoria-produktu/swiece/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *