Opakowania wielokrotnego użytku – bądźmy eko !

Popularne i modne frazesy powtarzane w sieci i we wszystkich możliwych programach – bądźmy eko ! Kto jeszcze pamięta nagonkę na wykluczenie plastiku i zamienienie ich na opakowania biodegradowalne, sztućce drewniane i papierowe woreczki?

Tak tak było, jednak w marcu 2020 ogłosili pandemie i zamknięto gospodarkę. To był szok dla wszystkich, więc nie ma co się dziwić, że temat ekologii zszedł na dalszy plan. W końcu mamy inne problemy.

Jednak nowa rzeczywistość pandemiczna spowodowała wysoki wzrost sprzedaży online, gastronomia wydaje wszystko na wynos a kurierzy nie mogą nadążyć za ilością zamówień. Co oczywiste przełożyło się na niewyobrażalny wzrost produkcji opakowań jednorazowych, kartonów i innych.

Małymi krokami możesz być bardziej eko!

Każdy z nas w swoim otoczeni znajdzie niewielką rzecz, którą może zmienić by być bardziej ekologicznym.

Dla przykładu podamy naszą receptę na ograniczenie odpadów wokół nas. Prowadząc sklep internetowy, a raczej dopiero zaczynając, niezbędne było zamówienie wielu rzeczy takich jak: lapy do sesji, wycieraczki, woski, stół bezcieniowy i wiele, naprawdę wiele więcej. Każde z tych przesyłek miało wypełniacze plastikowe, obwoluty kartonowe oraz inne zabezpieczenia. Teraz wysyłając paczki, wykorzystujemy te wypełniacze do kolejnych przesyłek.

Zero waste to coś co możesz wprowadzić od razu. Możesz zamawiając jedzenie na wynos, poprosić aby nie dołączali plastikowych szcztućców, albo odbierając swoje zamówienie przynieść własne opakowanie.

Unia Europejska zajęła się tematem!

Ta treść nie została napisana tylko dlatego, że los planety nie jest nam obojętny. Jest to spowodowane też tym, że niebawem będzie całkowity zakaz użytkowania plastików.

Tworzywa sztuczne stanowią 80–85 proc. odpadów znajdujących się w środowisku morskim Unii Europejskiej. Co ciekawe, artykuły jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych stanowią aż połowę z nich. Problem ma rozwiązać przyjęta dyrektywa 2019/904 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Tylko w Polsce zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne wynosi dziś 3,5 mln ton rocznie.

Inne firmy też tak robią!

Kosmetyki wegańskiej firmy AUNA, które znajdują się w naszym asortymencie, również stosują zasadę ponownego wykorzystywania opakowań. Nasze zamówienie, zapakowali w karton z wypełniaczem i odpowiednim zabezpieczeniem, a w środku znajdowała się karteczka, zwykła mała z informacją, że karton pochodzi z odzysku <3

Kochamy takie akcje !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *